Referendum určilo priority v Hodoníně

Hodonín – I letos prováděli radní v Hodoníně mezi svými obyvateli anketu s jednoduchou otázkou: co je ve městě nejvíc trápí? Jejich odpovědi dají seznam deseti nejpalčivějších problémů, který bude sloužit jako výčet priorit. Ty si potom město stanoví jako prvotní pro svou činnost v letošním roce. Jaké to budou a co se podařilo vyřešit z těch loňských? Některé již Hodonín opravdu vyřešil, v případě těch druhých musejí mít Hodonínští ještě strpení. Do budoucna je však nadějné, že se jimi radnice hodlá zabývat.

Pokud srovnáme loňský a letošní seznam, zjistíme, že jsou si velice podobné. Hned na prvním místě je to, po čem obyvatelé Hodonína už dva roky volají nejvíce, tedy větší počet cyklostezek. Hodonín leží v rovinaté krajině a na kole tady jezdí prakticky všichni. Cyklostezek, hlavně ve městě, ale přibývá jen pomalu. Radnice na nich pracuje, má však problémy s výkupem pozemků. V letošním roce by přesto mohla postavit stezku do nedalekých Lužic.

Dalším tématem, které lidé po oba roky zmiňují, je rekonstrukce domu kultury. Ten je v katastrofálním stavu a dokonce hrozí jeho zavření. Potřebných 200 milionů na opravu však v současné době město nemá. Na seznamu je letos ve srovnání s loňským rokem několik nových témat, například chybějící adrenalinové hřiště pro mládež nebo zubní pohotovost. Co se naopak vyřešit podařilo, je několik dopravních staveb, především nový kruhový objezd.

/*json*/{"map":{"lat":48.851082,"lng":17.12705,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.851082,"lng":17.12705,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Cyklistické značky
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24