Telč otevřela nové vyhlídkové trasy

Telč – Telč nabízí turistům dvě nové vyhlídkové trasy. Mají do města přilákat ještě větší počet návštěvníků a ukázat jim, že kromě centra zapsaného na seznamu UNESCO má i jiná krásná místa. První trasou je naučná stezka Lipky představující přírodní zajímavosti v okolí Telče, druhou projekt nazvaný Vítejte ve Starém Městě, který provede turisty nejstarší městskou čtvrtí. Trasa vede například po břehu Staroměstského rybníka s několika vyhlídkami nebo kolem devíti vzácných kamenných soch až k parnímu mlýnu nebo rozhledně Oslednice.

Dominantou starého města, kam turisty zavede i stezka pojmenovaná Na Dlážkách je kostel Matky Boží založený už ve 13. století. Málokdo ho přitom zná. „Cílem je ukázat návštěvníkům, že Telč není je historické centrum a UNESCO, ale že má celou řadu dalších zajímavostí a zákoutí, která stojí za to poznat,“ shrnul Vladimír Švec z odboru rozvoje města.

Naučná stezka Lipky začínající v historickém stromořadí v těsném sousedství centra Telče zase upozorňuje na přírodní krásy. „Je tam krásná krajina – jezírko lásky, hadí jezírko a další nádherné záležitosti,“ shrnul Vladimír Švec.

Video Reportáž Radovana Daňka
video

Reportáž Radovana Daňka

Orientaci na obou nových trasách usnadní turistům podrobné propagační brožury. Výstavbu včetně oprav chodníků nebo vybudování cyklostezky podpořily fondy Evropské unie.