Chaty a chalupy na Šumpersku kontrolovaly hlídky policistů

Šumpersko – Na podzim pravidelně roste počet vloupání do rekreačních objektů. Policisté se na Šumpersku proto zaměřili především na to, jak mají majitelé chaty zabezpečené. Hlídky obešly v tradiční rekreační oblasti pod Červenohorským sedlem stovky chat. U řady chat policisté skutečně zjistili, že by se do nich zloději dostali bez větších problémů.

Lístek se vzkazem, že policie chatu zkontrolovala, bude mít pod dveřmi každý majitel. Najde v něm i rady, jak chatu před zloději dobře ochránit. Majitel chaty Karel Havlíček informoval, že v oblasti žije poměrně málo stálých obyvatel a pohybuje se tu dost podezřelých osob.

„Majitelé chat nám mohou nechat své telefonní číslo, abychom s nimi měli větší kontakt, upozornit je na případné závady nebo narušení objektu,“ nechal se slyšet mluvčí územního odboru šumperské policie Milan Svatoň.

Video Reportáž Radky Štědré
video

Reportáž Radky Štědré

Během letošního roku se zloději do víkendových chat vloupali více než třicetkrát, vloni policie evidovala téměř padesát případů. Ztrácí se elektronika, nářadí, ale i potraviny. Zloděje se policii daří odhalit jen zřídka.