Dopisy z Přerova donesou Ježíškovi balony

Přerov – Slavnostně nazdobené výlohy nenechávají nikoho na pochybách, že se blíží závěr roku a s ním nejkrásnější čas, Vánoce. První náznaky se objevily již ke konci října. Nyní zbývá sice ještě téměř měsíc, ale děti už pomalu sepisují svá vánoční přání. Pět set padesát předškoláků ze třinácti mateřských škol v Přerově však nemusí nechávat své dopisy za oknem, již sedmým rokem je posílají Ježíškovi speciální balónovou poštou. Ta je zároveň jedinou v Česku.

Doručit téměř šest stovek dopisů není jen tak. Ježíšek si proto musel pozvat pomocníky, kteří ručně malovaná přáníčka třídili, razítkovali a připravovali na dlouhou cestu. Pak už dětem nezbývá než počkat, co jim Ježíšek odepíše. „Přáníčko, které je oražené, si Ježíšek přečte. On ví, jestli děti zlobily a jestli si tedy dáreček zaslouží nebo ne. Největší radostí je vlastně to, že dětem domů přijde odpověď,“ uvedl pilot horkovzdušného balonu Svatopluk Kuča.

Když byla všechna přání zaevidována a naložena do poštovního pytle, začala posádka připravovat balón, který se pak i s dopisy vznesl do oblak. A co že si děti nejvíce přály najít pod stromečkem? Paleta přání je pestrá: vrtulník na ovládání, skate, igráčky, pejska, ovládací Ferrari, koníka poníka.

Ježíšek se tedy bude mít co činit, a jestli přání malých pisatelů vyslyší, to se uvidí na Štědrý den, v pátek 24. prosince.

/*json*/{"map":{"lat":49.455391,"lng":17.450308,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.455391,"lng":17.450308,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Děti z Přerova posílají dopisy Ježíškovi speciální balónovou poštou.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24