Dům v Petrovicích zdemoloval výbuch plynu

Petrovice u Karviné - Úterní výbuch rodinného domu v Petrovicích u Karviné policie prošetřuje jako obecné ohrožení. Podle hasičů vybuchl v domě plyn. Podezřelý může být majitel nemovitosti či technik, který kontroloval kotel. Nikdo zatím nebyl obviněn. Výbuch otřásl částí Petrovic v úterý okolo 13:15. Exploze způsobila poničení třetiny domu a pád celé jedné stěny. Úlomky předmětů se rozlétly do vzdálenosti až 50 metrů a poškodily další dva domy. Létající trosky rozbily skleněnou výplň oken, poškodily fasádu i auto zaparkované nedaleko.

„Výbuch ohrozil větší skupinu osob. Proto jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného nebezpeční z nedbalosti,“ řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Dodala, že vyšetřování je vedeno proti neznámému pachateli.

V době výbuchu s největší pravděpodobností v domě nikdo nebyl. Policie ale raději na ohledání trosek nasadila psy. Pracuje i s možností, že se do domu mohl někdo vloupat. „Je to jedna z možností. Vše, co by nám mohlo něco říci k příčině, je zatím pod sutinami,“ řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Dodala, že pokud se potvrdí varianta s výbuchem plynu, může se obvinění týkat například majitele domu či revizního technika, který měl kontrolovat stav plynového kotle.

Majitel domu vyčíslil škodu na 4,5 milionu korun

Osud nemovitosti je už ale zřejmě zpečetěn. „Došlo ke značnému poškození, polovina domu je v podstatě zdemolovaná výbuchem a zbytek je poškozen natolik, že na 90 procent bude muset jít úplně dolů,“ řekl ČT statik Radan Sležka. Majitel domu vyčíslil škodu na 4,5 milionu korun.

/*json*/{"map":{"lat":49.873618966888,"lng":18.538055419922,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.880477638743,"lng":18.554191589355,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/