Krnovská nemocnice ztrácí lékaře ve velkém

Krnov - Lékaři pokračují v hromadných výpovědích. Třiapadesát jich ji podalo včera odpoledne v krnovské nemocnici. Jedná se o lékaře všech věkových kategorií a jsou mezi nimi i primáři pěti lůžkových oddělení - ARO, chirurgie, interny, ortopedie a pediatrie - spolu se začínajícími ještě neatestovanými kolegy.

Primář chirurgie a jeho zástupce - oba dělají medicínu více než čtvrt století. Oběma už prý došla trpělivost. „I za tu cenu, že mě třeba nevezmou zpátky, považují za svou morální povinnost do toho s těmi kolegy jít,“ tvrdí zástupce primáře chirurgie Petr Niesner. Mladá lékařka Eva Palasová je na začátku své kariéry. Vadí jí hlavně systém, jakým v nemocnici musí pracovat. „Jsem dobře jazykově vybavená, sestra žije v Austrálii, umím francouzsky a španělsky, takže…,“ nechává větu s pokrčením ramen nedokončenou. O svou budoucnost se ale určitě nebojí.

Hlavně kvůli svým mladým kolegům se rozhodla podepsat i primářka dětského oddělení Marie Žaloudková . „Počítám s tím, že se nemusím vrátit zpátky, že si budu muset hledat místo někde úplně jinde. Určitě budu vždycky pracovat jako pediatr, ale nevím kde,“ řekla. A stejně odpovídali i další lékaři.

Mladá lékařka Eva Palasová (uprostřed)
Mladá lékařka Eva Palasová (uprostřed)