Muž zkoušel výbušninu, policie pak musela evakuovat 20 domků

Krnov – V Krnově se vážně zranil čtyřiadvacetiletý mladík, když v neděli večer zkoušel v místním lomu odpálit podomácku vyrobenou výbušninu. Policie u něj doma pak našla ještě další trhaviny a dnes brzy ráno musela evakuovat téměř 20 rodinných domů v sousedství mladíkova bydliště. Poté, co policisté látku odvezli, mohli se evakuovaní obyvatelé vrátit do svých domů. Specialisté teď budou zkoumat, o jaké látky se přesně jednalo. Muž leží s těžkými zraněními v ostravské fakultní nemocnici.

Podle mluvčí bruntálské policie Pavly Tuškové policisté se speciálně cvičenými psy ihned po nedělním výbuchu prohledali lom a v dnešních ranních hodinách i dům, ve kterém muž bydlel. „Policisté provedli prohlídku rodinného domu, kde muž bydlí, a nalezli další množství výbušniny a látek na výrobu trhavin,“ řekla pro ČT mluvčí.

Mluvčí FN v Ostravě Tomáš Oborný:

„Pacient je v péči lékařů anesteziologicko-resuscitační kliniky, utrpěl vícečetná poranění a jeho zdravotní stav je dle slov lékařů vážný.“

Video Reportáž Veroniky Glötzerové
video

Reportáž Veroniky Glötzerové

Nalezenou výbušnou látku policisté poté odvezli do nedalekého lomu, kde ji kvůli její nestabilitě zlikvidovali, popsala událost mluvčí. O jaké množství a jaký druh látky šlo, není zatím jasné. Policisté v případu zahájili úkony pro podezření z ublížení na zdraví. Policie domy evakuovala kolem 05:00, po hodině a půl se do nich už jejich obyvatelé mohli vrátit.