Olomoucký TOXI tým bojuje úspěšně proti drogám

Olomouc - Olomoučtí policisté z takzvaného TOXI týmu zaznamenali od začátku loňského roku 45 případů nedovolené výroby a prodeje drog a provedli 20 domovních prohlídek. Třináct lidí pak skončilo ve vazbě. Dealeři drog jsou přitom stále vynalézavější a mění taktiku, aby nebyli dopadeni.

Například pěstitel marihuany, u kterého policisté našli 131 rostlin a 1,5 kila sušené marihuany, neprodával místním, ale odběratelům až z Vyškovska. Navíc měl pěstírnu ukrytou v patře domu, kde bylo hodně oken a bylo tam vidět, což je velmi nezvyklé.

„Charakteristické na naší scéně je pěstování takzvaného indoor konopí a výroba pervitinu. Také víme, že často dochází k výměnám, kdy se konopí směňuje právě za tvrdé drogy,“ říká zástupce vedoucího územního odboru Olomouc Policie ČR Jiří Musil. Podle olomouckého TOXI týmu se v drogové kriminalitě objevují nové trendy. Distribuce drog už není doménou velkých měst, ale menších obcí. Dealeři se totiž stěhují do míst, kde je ještě neznají.

Video Reportáž Moniky Bezuchové
video

Reportáž Moniky Bezuchové

Policisté také udělali zátah přímo v Olomouci. V Rokycanově ulici našli 500 rostlin marihuany. Za poslední rok a půl podnikli hned šest podobných akcí.