Patnáct milionů eur bylo za olomouckou Sigmu málo

Olomouc - Patnáct milionů eur. Takovou nabídku za prodej klubu předložil akcionářům Sigmy Olomouc bývalý sportovní ředitel Jiří Kubíček v době, kdy se o ni zajímala policie. A to kvůli úplatkářské aféře, kterou dnes znovu projedná okresní soud. Akcionáře, mezi kterými je i olomoucká radnice, ale Kubíček nepřesvědčil.

Nabídka na odkoupení Sigmy arabskými investory se na stole akcionářů klubu objevila letos v březnu. Jiří Kubíček, dnes právní koncipient, tvrdí, že z prodeje klubu by neměl žádný zisk. Vystupoval v ní pouze jako sportovní konzultant. Styky s arabským fotbalem udržuje od roku 2004. „Byl jsem na návštěvě v Egyptě, tam mi mojí přátelé z arabských zemí řekli, že by rádi koupili těch klubů víc. Proto jsem oslovil asi osm českých klubů. Podmínkou bylo, že ten první musí být Sigma, protože má vlastní majetek - stadion, což jiné kluby nemají,“ uvedl Jiří Kubíček. S nabídkou oslovil i olomouckou radnici. Ta vlastní více než třetinu klubu a spolu s občanským sdružením nadpoloviční většinu akcií Sigmy. „To není otázka peněz, nějaké obchodování se Sigmou, město si chce prostě i nadále podržet kontrolní balík v tomto fotbalovém klubu,“ vyjádřil se primátor města Olomouce Martin Novotný.

„My ten klub tady nebudujeme proto, abychom ho prodali,“ říká i ředitel Sigmy Olomouc Jaromír Gajda. „Mělo to sportovně-politicko-ekonomické důvody, protože letos některé kluby nedostaly licenci. Český fotbal je totálně vytunelován,“ argumentuje Jiří Kubíček. Skutečnou hodnotu Sigmy si netroufá nikdo odhadnout. Kromě základního kapitálu ve výši necelých dvou set milionů korun se dá jen velmi obtížně vyčíslit potenciál klubu a hodnota hráčů. Cenu klubu teď navíc může ovlivnit i soud. Údajnou úplatkářskou aférou mezi Sigmou a Bohemians se bude zabývat dnes.

Video Reportáž Radky Štědré
video

Reportáž Radky Štědré

Ilustrační foto
Ilustrační foto