I děti s cukrovkou si na táboře užijí legraci

Beskydy - Obvyklé hry a dovádění, ale také přísný dohled zdravotníků, zažívají děti na speciálním táboře pro diabetiky. V Beskydech takový tábor organizuje občanské sdružení Dítě s diabetem. Z celé Moravy a Slezska se tu sjela padesátka dětí. Pravidla jsou na táboře o něco přísnější než na jiných. Jídlo je pak hotová alchymie. Každé dítě má svůj individuální plán podle počtu sacharidů. Inzulínem a sladkostmi jsou vedoucí vybaveni i při každé hře s dětmi.

Poprat se s cukrovkou není pro děti ani vedoucí jednoduché. Po sladkém probuzení následuje řada lékařských prohlídek. „Kontrolujeme hladinu cukru v krvi, hladinu cukru v moči i celkový zdravotní stav,“ prozrazuje dětská lékařka Kristina Poločková. 

Video Reportáž Ivy Kubankové
video

Reportáž Ivy Kubankové

„Nemůžu jíst sladké, jedině, když je mi špatně,“ dodává smutně devítiletá Eliška Kopková. Jinak je to ale tábor jako každý jiný, se spoustou her a dobrodružství. „Náš tábor je ve stylu fantasy světa, kde si hrajeme na hobity, mágy, trpaslíky, elfy a honíme draka,“ popisuje hlavní vedoucí tábora Pavla Rychtarčíková.