V Hranicích na Moravě nalezen voják s kulkou v hlavě

Hranice na Moravě – U vojenského útvaru 7. mechanizované brigády v Hranicích na Moravě byl dnes ráno nalezen mrtvý voják se střelným poraněním hlavy. Případ vyšetřuje Vojenská policie. Informovala o tom mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. K hranické posádce patřil i příslušník mise v Afghánistánu, který začátkem října podlehl svým zraněním v olomoucké nemocnici.

Voják byl v ranních hodinách nalezen bez známek života v prostoru cvičiště. Posádka okamžitě přivolala záchrannou službu, lékař ale už jenom potvrdil jeho úmrtí. Na místě pracuje výjezdová skupina Vojenské policie, závěry svého šetření však bude moct podat až v řádu několika týdnů.

„Voják nastoupil ráno do útvarové směny. Po vyzvednutí osobní zbraně oznámil, že si jde zakouřit, a již se nevrátil. Následně byl nalezen v prostoru ženijního cvičiště útvaru již bez známek života,“ popsala Růžičková.

Video Telefonát Moniky Bezuchové
video

Telefonát Moniky Bezuchové

Zatím není známo, že by jedenatřicetiletý desátník Z. N měl nějaké osobní či pracovní problémy. Mrtvý muž patřil ke spojovací jednotce, ale nebyl mezi vojáky, kteří se vrátili z mise v Afghánistánu. Nelze tak podle zástupců hranické posádky mluvit o nějakém traumatu.

V posádce 7. mechanizované brigády v Hranicích na Moravě se jedná o již druhé tragické úmrtí. Začátkem října zemřel v olomoucké vojenské nemocnici její příslušník Adrian Verner, který byl postřelen při afghánské misi letos v létě.