Olomoučtí lékaři zkoumají pozitivní vliv vína na lidské zdraví

Olomouc - Střídmé pití vína snižuje hladinu cholesterolu v krvi. To ukazují předběžné výsledky unikátní roční studie, která probíhá na kardiologické klinice v Olomouci. Účastníci pravidelně konzumují malé množství červeného nebo bílého vína a přitom podstupují řadu opakovaných lékařských vyšetření.

Roční výzkum je zhruba v polovině. Povinná konzumace vína pětkrát týdně zní lákavě, ale lidé zapojení do velké studie musí splňovat určité podmínky. „Ten cholesterol mě zajímal, jestli ho mám zvýšený nebo ne,“ říká účastník výzkumu Tomáš Novák. Právě takzvaný škodlivý cholesterol by měly látky obsažené ve vínu snižovat.  Ať červené nebo bílé - musí mít stanovenou kvalitu. „Zvolil jsem určité víno z toho důvodu, že má poměrně vysoký stav resferatolu, což je velmi důležitá látka, která působí na lidské zdraví, důležitý enzym,“ vysvětluje vinař Jaromír Gala. Pijí se dvě až čtyři deci denně. Lékaři hlásí po předběžné analýze dobré zprávy.

 

„Pokud ta studie bude dál probíhat takhle, tak to vypadá, že bychom mohli nemocným doporučovat pravidelné užívání malého množství vína denně, pokud budou v pořádku jaterní testy a nebudou mít kontraindikace užívání alkoholu,“ potvrdila angioložka Fakultní nemocnice Olomouc Jarmila Indráková. Klinika teď dokončuje nábor nových pacientů. Po půl roce se výzkumu účastní stovka lidí. „Pak uvidíme, jestli bílé nebo červené má lepší nebo horší efekt a zda na té protekci kardiovaskulární se podílí alkohol jako takový, anebo třeba u červeného vína ještě některé antioxidanty,“ prozradil přednosta kardiologické kliniky FN Olomouc Miloš Táborský. Na kardiovaskulární choroby u nás stále umírá nejvíce lidí.

Víc o unikátním výzkumu se dozvíte v pořadu Tep – tuto sobotu na ČT 24.