Bývalí manželé podezřelí z vraždy Vytopila jsou ve vazbě

Brno - Filip Onderka a jeho bývalá manželka, které ve středu zadržela zásahová jednotka, budou stíháni ve vazbě. Rozhodl o tom v sobotu nad ránem Městský soud v Brně. Dvojice je podezřelá z vraždy místostarosty Brna-Židenic Aleše Vytopila (ODS).

„Soud u nich shledal vazební důvody. Konkrétně se obával, že uprchnou nebo se budou skrývat a že budou působit na dosud nevyslechnuté svědky,“ uvedla mluvčí Městského soudu v Brně Gabriela Stočková. Rozhodnutí není pravomocné, muž na místě podal stížnost, žena si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Důvodem vraždy byl podle policie komplikovaný čtyřúhelník mezi Vytopilem, jeho přítelkyní, jejím bývalým partnerem a jeho bývalou manželkou. Vytopilova přítelkyně Pavla Antalová nemá s případem nic společného.

Bývalí manželé se podle vyšetřovatele Antonína Hrdličky různou měrou podíleli na vraždě i odklizení těla. Dalším vyšetřováním policisté zjistili, kde by měla být mrtvola. Ostatky našli zakopané v zemi. „Tělo bylo určitým způsobem poškozeno,“ řekl ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel.

Už od čtvrtečního večera se objevovaly spekulace, že patří právě Vytopilovi. Nasvědčovalo tomu i to, že policie dnes ráno vyřadila místostarostu Brna-Židenic Aleše Vytopila (ODS) z databáze pohřešovaných osob.

Šestatřicetiletý politik téměř beze stopy zmizel v pátek 9. září

Pouhých deset dní před svým zmizením založil společně se svojí osmadvacetiletou přítelkyní Pavlou Antalovou společnost Pepebar, podnikat chtěli v herně a baru v Hrotovicích. V den svého zmizení politik vybral z banky v hotovosti 200 tisíc korun a zamířil do Mariánského údolí v Brně-Líšni na schůzku s bývalým partnerem Antalové Filipem Onderkou, který zmíněné podniky v Hrotovicích vlastní.

Antalové se Vytopil kolem 19. hodiny ozval s tím, že Onderka zatím nedorazil. Žena mu řekla, ať počká ještě pět minut a potom se vrátí domů. Za pár minut byl Vytopilův mobil nedostupný.