Festival v Brně skončil předčasně, do šapitó vjela dodávka

Brno - Na sobotním festivalu Vánoční cirkus v Brně vjel řidič dodávkou do šapitó s nejméně dvěma stovkami lidí. Nikomu se nic nestalo, festival však předčasně skončil evakuací účinkujících i návštěvníků. Cirkusový stan je poškozený, pořadatelé škodu vyčíslili na 80 000 korun. Předčasným ukončením produkce vznikla další škoda zhruba za 120 000 korun. Řidič do stanu najel zřejmě neúmyslně. Chybu přiznal a zaplatil pokutu.

 

Za volantem dodávky seděl provozovatel jednoho z občerstvovacích stánků ve festivalovém stanu, který nebyl spokojený s odbytem. Na akci totiž přišlo méně lidí, než organizátoři očekávali. Nespokojenost pětatřicetiletého muže vyvrcholila tím, že se rozhodl svůj stánek sbalit a odvézt. Při najetí do stanu, kde právě probíhal koncert Ivy Bittové a kapely Čikori, však roztrhl plachtu a narušil statiku přístřešku. „Uvnitř bylo zhruba 250 lidí, kteří sledovali koncert. Samozřejmě vznikla panika, protože auto prorazilo závěs u vchodu,“ popsal pořadatel akce Petr Baránek.

Šapitó už dnes na výstavišti nestojí. Kvůli narušené statice museli pořadatelé koncert předčasně ukončit a stan sbalit. Podle manažera stánkařů i policie ale řidič stan neponičil úmyslně. „Je to nafouknutá bublina. Jeden ze stánkařů pouze najel půl metru do stanu a roztrhl ho. Jel si pro vybavení baru, protože neměl kšeft,“ uvedl manažer stánkového prodeje na akci Michal Šolc. Jeho slova potvrzuje i vyšetřování policie. „K celému incidentu došlo tak, že pětatřicetiletý řidič dodávky couval ke svému stánku, přičemž zapomněl, že na střeše má ještě střešní nosič, a tímto natrhl část stanu,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Řidič chybu uznal a dostal blokovou pokutu. Podle policie před jízdou nepil. Policisté se i tak budou případem dále zabývat. Pořadatel totiž na řidiče podal trestní oznámení kvůli údajnému ušlému zisku i obecnému ohrožení. „Budeme vymáhat i náhradu veškerých škod, ušlých honorářů a vícenákladů,“ uvedl Baránek.