Vsetín zpevňuje terasu kulturního domu

Vsetín - Zabezpečit terasu a přístupové schodiště u místního kulturního domu doporučil vsetínské radnici statik. Dělníci proto sestavují dřevěnou konstrukci, která  vstupní terasu a schodiště u stavby v centru Vsetína podepře. Okamžité řešení neutěšeného stavu žádá statický posudek, který město nechalo vypracovat. 

Soustava dřevěných podpěr přijde na 200 tisíc korun. Vedení města zatím nemá jasno, kdy, jak a za kolik budovu opraví důkladněji a kde na to vezme peníze. O obnovu si totiž říkají i další městské budovy včetně samotné radnice.

„Dům kultury vyrostl v srdci Vsetína na přelomu 80. a 90. let minulého století. Na venkovní terasy použili tehdejší stavitelé například panely vhodné spíše do interiérů,“ vysvětlil ředitel společnosti Dům kultury Vsetín Milan Kostelník. Do budovy dlouho nikdo neinvestoval kvůli tahanicím o vlastnictví. Před pěti lety ji koupilo město.

Z posudku statika

„…mám za to, že nastal čas konstrukci alespoň provizorně zabezpečit. Nelze předpovědět, zda dílčí destrukce nastane za týden, za rok…, ale pro bezpečnost volně přístupného prostoru je již třeba konat. Degradace betonu již dále pokročila nad bezpečnou mez.“


Aktuální práce nijak neomezí provoz domu kultury ani bohatý předvánoční program, který se má uvnitř konat.