Malenovice před pauzou porazily Děčín

Malenovice - Extraliga stolních tenistek je po desátém kole ve své polovině. Frýdlant nad Ostravicí je s jedinou porážkou zatím druhý. Malenovice mají skromnější ambice. V posledním kole před vánoční pauzou však měly jasný cíl. Porazit doma Děčín a připsat si čtvrtou výhru v sezoně.

Domácí hrdinkou byla Aneta Martínková, která v obou svých zápasech prohrávala 0:2 na sety, ale vývoj dokázala vždy otočit a získat v pěti setech na svou stranu. V duelu se Zuzanou Rambouskovou dokonce v páté sadě prohrávala Martínková 5:9, šňůrou šesti bodů, ale vyhrála rozhodující set 11:9 a pro Malenovice zvýšila náskok na 5:1. „Určitě jsem to nechtěla připustit, že budu takhle 0:2 prohrávat, naštěstí se pak to utkání otočilo, začala jsem hrát lépe takticky a měla jsem v závěru víc štěstí,“ zhodnotila po zápase Martínková.

Video Reportáž Davida Knebela
video

Reportáž Davida Knebela

Rozhodující šestý bod zařídila domácím Libuše Horáková, která proti psychicky nalomené jedničce hostů Ivě Meidlové ztratila jen jeden set. Malenovice porazily Děčín jasně 6:1, připsaly si čtyři body za vítězství a v polovině soutěže se drží ve středu extraligové tabulky. „Do play- off samozřejmě počítám, že se dostaneme a tam se bude lámat chleba,“ řekl trenér BSK Malenovice A Miroslav Cecava.