V Brně se střetly hokejové legendy

Brno - Oživit reprezentační pauzu, zavzpomínat na slavné časy a ukázat fanouškům, že i starší hráči ještě mnoho ze svého hokejového umění nezapomněli. Taková byla nabídka brněnského souboje hokejových legend.

Ligoví šampióni, mistři světa, olympijští medailisté. Pestrý výběr někdejších hokejových hvězd nabídl exhibiční zápas výběrů Čech a Moravy. Tou největší byl na ledě Kladeňák Milan Nový, s pěti sty devadesáti čtyřmi brankami nejlepší český kanonýr všech dob a zároveň i organizátor dnešního klání. „Po skončení kariéry jsem měl asi desetiletou pauzu, pak mě kluci přemluvili, abych začal hrát. Zatím mi to prospívá, měl jsem přes sto kilo a teď už mám jen devadesát,“ pochvaloval si vliv exhibicí na svou kondici Nový.

Video Hokejové legendy
video

Hokejové legendy

S drobnou výhodou šli na led hokejisté z Čech, kteří spolu hrávají pravidelně každý měsíc a jezdí i na turnaje do zahraničí. Zahanbit se ale nechtěli nechat ani Moravané v řadách s nejstarším hráčem duelu – šestašedesátiletým Richardem Fardou. Ti měli v Brně výhodu domácího prostředí.

Zápas také začali lépe a ujali se vedení. Věková výhoda mladšího týmu se ale nakonec projevila a tým Čech tak zvítězil 12:5.

Na ledě i zemřu, říká brněnská legenda

Na ledě byl vůbec nejstarším hráčem, poznat to ale nebylo. Richard Farda dal v exhibičním zápase zavzpomínat na doby, kdy se  podílel na zatím posledním z brněnských titulů.

Co bylo v zápase větší výhodou - sehranost týmu Čech, nebo domácí prostředí pro Moravu?

Domácí prostředí asi tak důležité nebylo. Češi jsou ale opravdu lepší, trénují každý měsíc. Někdy si jezdím za nimi do Prahy zahrát i já, takže jsem věděl, co nás čeká. Za ně nastoupil prakticky celý nároďák.

Jste ze všech hráčů nejstarší, co vás na led stále táhne?

Na ledě jsem se narodil a asi na ledě i zemřu. V mém věku je nejdůležitější ten zápas nějak přežít. Další věcí je, že vás to taky udrří v kondici. Člověk by měl něco dělat v každém věku.

Co podle vás v duelu rozhodlo?

Jako v každém hokejovém zápase to, kdo dal více gólů. Výsledek ale určitě dnes nebyl to nejdůležitější. My jsme šli do zápasu s tím, že si to chceme na ledě hlavně užít, setkat se s kamarády a zavzpomínat na staré časy.

Máte rád podobné exhibiční akce?

Je to vynikající věc, strašně rád se se všemi kluky potkám, zahraju si hokej a potom taky popovídám. To je na tom asi to nejlepší. Taková tradice by neměla nikdy skončit.


Výtěžek zápasu bude rozdělen mezi hokejovou mládež v Brně a také nadaci Milana Nového, která pomáhá hokejovým internacionálům v nouzi.