Házenkáři Karviné porazili ve 14. kole extraligy Přerov

Přerov - Předehrávka 14. kola házenkářské extraligy vyšla házenkářům Karviné na výbornou. Baník porazil Přerov na jeho půdě 38:31 a před reprezentační přestávkou si pojistil třetí místo v tabulce. Na druhou Duklu, která má ovšem zápas k dobru, ztrácí tři body.

Karviná vstoupila do utkání velmi vlažně, zaspala úvod a brzy prohrávala o tři branky. Ostatně matné úvody zápasů s papírově slabšími soupeři jsou pro Baník v letošní sezóně typické. Brzy ale začal potvrzovat roli favorita. Zrychlil a zpřesnil hru a po čtvrthodině hry už bylo srovnáno na 8:8. Obrat v zápase řídili přesnými střelami zejména Petrovský a Chudoba s podporou několika vynikajících zákroků Jakuba Lefana. Po poločase vedla Karviná nad Přerovem 19:15. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Baník si vypracoval až desetibrankový náskok a vypadalo to, že bude atakovat hranici 40 nastřílených gólů. Závěr už ale Karviná vypustila, Přerov porazila 38:31.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)