Olomoucké házenkářky si finále českého poháru nezahrají

Olomouc - Házenkářky Zory Olomouc si finále českého poháru nezahrají. Rozhodlo o tom včerejší semifinálové utkání, ve kterém doma hostily nejlepší tým interligy Veselí nad Moravou. Hanačky doplatily na špatný začátek a prohrály 16:20.

Olomouc vstoupila do zápasu tím nejhorším možným způsobem. Proti vysunuté obraně Veselí se Hanačky prosazovaly jen těžko, navíc v prvním poločase nedaly čtyři sedmičky. Ještě tři minuty před přestávkou vedli hosté 11:4 a zdálo se že nebudou mít problémy. Pak ale začala úřadovat znovu vynikající olomoucká brankářka Raníková a v útoku se několikrát prosadila Tereza Kubáčková, takže po dvanácti minutách druhé půle to bylo už jen 12:13. Od té chvíle ovšem Zoru potkal další střelecký půst a hosté využili několik olomouckých chyb k vytvoření rozhodujícího náskoku.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

„Tam bylo hodně zbytečných chyb, házeli jsme to do autu nebo já třeba do ruky. Myslím, že jsme pak moc chtěly a uspěchaly jsme to,“ zhodnotila utkání  spojka DHK Zora Olomouc Tereza Kubáčková. „Já na tom teď hledám spíš pozitiva, to jsou Kubáčková, Raníková v bráně, i obrana byla na úrovni a myslím že proti Veselí dostat dvacet branek, to je dobrá předzvěst do dalších bojů,“ dodal trenér olomoucké Zory Libor Malínek.