Desítky nehod v kraji kvůli sněhu a náledí

Ostrava - Několikanásobně více dopravních nehod hlásí dnes dopravní policisté v Moravskoslezském kraji. Řidiči bourali kvůli namrzajícím vozovkám a uježděnému sněhu. Namrzající silnice potrápí řidiče i v noci a zítra dopoledne. Policisté vyzývají k opatrnosti.

Silnice R56 z Ostravy do Frýdku-Místku byla dopoledne jedním z nejnebezpečnějších míst v kraji. S odstupem pouhých kilometrů tu na zhruba pěti místech bouralo několik osobních vozidel. Vyšní Lhoty na Frýdeckomístecku. Řidička na uježděném sněhu neubrzdila felicii za autobusem a v protisměru smetla do příkopu jiný vůz. Ženu z něj odvezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Plné ruce práce měli i pracovníci asistenčních firem. „Začalo sněžit a účastníci silničního provozu nerespektují podmínky, které jsou. Takže ty nehody jsou, ale jsou to ťukanečky, zatím žádné nějaké vážné zranění,“ uvedl pracovník asistenční služby Zdeněk Velička.

Video Reportáž Michala Poláška
video

Reportáž Michala Poláška

 

Počet nehod narostl oproti včerejšku zhruba trojnásobně. Bourající řidiči museli často na dopravní policisty čekat dlouhé hodiny. „Policisté přijali v kraji od půlnoci do druhé hodiny odpolední hlášení o zhruba 80 až 90 nehodách,“ potvrdila mluvčí KŘ Policie ČR Soňa Štětínská. Podle meteorologů hrozí problémy s náledím také v noci na zítřek. Teplota by měla klesnout až k mínus pěti stupňům.