Boj o trať do Malé Morávky na Bruntálsku

Malá Morávka - Historický vlak s názvem Morávecký motoráček oživil na jeden den nepoužívanou železniční trať do Malé Morávky na Bruntálsku. Klub železničních cestovatelů chtěl tímto způsobem oslavit 110. výročí tratě a také upozornit na to, že jí hrozí zánik.

S hodinovým zpožděním a doslova krokem přijel historický výletní vlak do železniční stanice v Malé Morávce. Jeden vagon a k němu připojený barový vůz dovezl dvě stovky cestujících. „V uplynulých dvou letech se snažili různí činovníci Správy železniční dopravní cesty veřejnosti namluvit, že přepravní potřeba na dráze zanikla a že je možné prostě dráhu zrušit. Dnes dva vozy nestačily,“ říká jednatel společnosti Klub železničních cestovatelů Bohumil Augusta. Pro turisty připravili organizátoři program v místním muzeu – Schindlerově stodole. Největším překvapením byl pro mnohé flašinetář, který na nádraží vyhrával známé melodie.

Video Reportáž Květy Gebauerové
video

Reportáž Květy Gebauerové

„Už je smutný to, že vlak tady nejezdí normálně, jede dvakrát, třikrát do roka, tak aspoň aby to bylo trošku zvesela,“ říká flašinetář Oldřich Kodeda. Budoucnost železnice v Malé Morávce je zatím nejistá. Klub železničních cestovatelů i další občanská sdružení ale stále doufají, že boj o její záchranu neprohrají.