Házenkářky Veselí nad Moravou získaly Český pohár

Lovosice – Pozici nejlepšího tuzemského týmu potvrdily házenkářky Veselí nad Moravou i ve finále domácího poháru. Porubu porazily 27:24, devíti brankami k zisku trofeje přispěla zkušená Lenka Fleková.

Výlučně moravskou záležitostí se stalo semifinále letošního Českého poháru házenkářek. V něm Veselí vyřadilo Olomouc a Poruba Zlín. Finále tak nabídlo zajímavou variantu házenkářského boje severu proti jihu.

V lovosické hale sice první gól vstřelily ostravské hráčky, Veselí ale rychle získalo vedení na svou stranu a ve čtvrté minutě vedlo už 4:1. Ke střele se téměř nedostávala pečlivě bráněná kanonýrka Poruby Alžbeta Tothová. Když už vystřelila, její pokusy končily na blocích.

Podívejte se na celé finále poháru:

Video Házená
video

Házená

Převahu Veselí udrželo až do konce prvního poločasu, který vyhrálo o devět branek 19:10 a dalo tak vzpomenout na nedávné vzájemné měření sil v interlize, které dopadlo lépe právě pro tým z jihovýchodu republiky, který tehdy zvítězil desetigólovým rozdílem. „Nedokázaly jsme proměňovat šance, a Veselí jsme tak snadno pouštěly do rychlých protiútoků, které byly smrtící,“ shrnula první půli pivotka Poruby Petra Vítková. 

V druhém poločase se konečně probraly i střelkyně Poruby, prosazovala se hlavně Chrenková s Dubajovou. Na zvrat už ale jejich výkon nestačil a Veselí si pohlídalo vítězství 27:24. „Asi jsme se trošku uspokojily a myslely jsme si, že nám to spadne do klína samo, čehož Poruba využila. Máme ale výborné družstvo, hrajeme kolektivně, a tak jsme poprávu zvítězily,“ byla spokojená nejlepší střelkyně zápasu Lenka Fleková.

Veselí nad Moravou se v éře samostatné České republiky probojovalo do pohárového finále už po šesté, čtyřikrát odešlo poraženo, dvakrát vítěznou trofej získalo. 

Britterm Veselí nad Moravou - Sokol Poruba 27:24 (19:10)

Nejlepší střelkyně:

Veselí: Fleková 9/4, Nevařilová 4, Súkenníková 3, Rajnohová 3, Drotárová 3

Poruba: Dubajová 7/4, Chrenková 7/1, Tóthová 4, Hrbková 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 8/5, vyloučení: 2 - 3, Rozhodčí: Macho, Hájek, Diváků: 272