Profesionální turnaj v thajském boxu a MMA nazvaný Aréna 25 hostil Třinec

Ostrava - Aréna s pořadovým číslem 25 se konala tentokrát v Třinci. Vyprodaný sál klubu Barrocko mohl sledovat osm profesionálních zápasů v thajském boxu a jeden podle pravidel MMA. A diváci si přišli na své, jak už to v tomto sportu bývá, řada zápasů skončila před limitem.

Asi nejkrásnější zápas celého galavečera předvedl Tomáš Kantor z pořádajícího klubu Como-3 Gym a Marián Janků ze šumperské K1 Academy. Janků byl hned v prvním kole zraněn, přesto dokázal Kantora trápit až do konce a tak Kantor za obrovského aplausu diváků vítězí 3:0 na body. Hned v dalším zápase atmosféra v sále vygradovala ještě více, když třinecký Bogdan Cienciala – úřadující mistr republiky - hned po několika vteřinách knokautoval havířovského Jana Šremera. „Chtěl bych poděkovat trenérovi Martinu Vaňkovi, který mě skvěle připravil. Letošní rok byl skvělý, stal jsem se mistrem republiky a myslím, že vítězství KO bylo hezkým zakončením sezóny,“ zhodnotil Cienciala.

Video Reportáž Tomáše Vzorka
video

Reportáž Tomáše Vzorka

Tečku za galavečerem udělal mistr světa v grapplingu a jednička české scény MMA ve váze do 77 kilogramů David Kozma, který v zápase podle pravidel MMA velmi rychle porazil Marka Mučku z Boxing klubu Poruba. Také on na konci roku bilancoval. „Před rokem jsem nastoupil ke svému prvnímu zápasu podle pravidel MMA a po roce jsem českou jedničkou, takže určitě skvělý rok,“ řekl David Kozma po zápase.