Fotbalisté Ostravy i Olomouce zahájili přípravu na jaro

Ostrava - Ostrava dnes začala s přípravou na jarní část Gambrinus ligy. Baník v ní čeká těžký úkol v podobě boje o záchranu. Zatímco ostatní týmy ze spodních pater tabulky posilují, Slezané na přestupovém trhu příliš aktivní nejsou.

Čtrnáctý celek podzimu zahájil přípravu s osmadvacetičlenným kádrem doplněným o několik hráčů třetiligové rezervy. Z hostování v Čáslavi se pak vrátil útočník Tomáš Vrťo. Baník se po posilách rozhlíží, seznamu vévodí Tomáš Mičola, kterého by chtěl klub získat z Brestu na půlroční hostování. Spekuluje se i o příchodu gólmana Martina Rašky. Přílišné utrácení se však vzhledem k finanční situaci klubu očekávat nedá a Slezané tak do boje o záchranu vyrazí s velkou řadou mladíků v sestavě. I přes velmi vážnou situaci v téměř existenčním boji panuje na Bazalech poměrně optimistická nálada. Případný sestup do druhé ligy po dlouhých 45 letech, navíc v roce devadesátiletého výročí založení jednoho z našich nejslavnějších klubů, si však nikdo nechce připouštět.

Video Reportáž Petra Hrčky
video

Reportáž Petra Hrčky

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

SK Sigma Olomouc

Hned první pracovní den v novém roce zahájili přípravu fotbalisté předposlední Sigmy Olomouc. I ty na jaře čeká hlavně boj o udržení prvoligové existence a ví to i nový trenér Petr Uličný. Proto už na prvním tréninku vyhlížel dlouho očekávané posily. Volání po posílení kádru zatím našlo odezvu v příchodu Jakuba Podaného. Záložník Sparty bude na Hané na jaře hostovat jako kompenzace za trenéra Václava Jílka a měl by přinést potřebnou kvalitu na levý kraj. „Nedostával jsem tolik příležitostí a myslím, že pokud tady budu dobře pracovat, tak se můžu dostat do základní sestavy a na hřišti dokázat, že na to mám,“ těší se Podaný. Do Olomouce by v lednu měl dorazit ještě jeden hráč Sparty, spekuluje se o Slepičkovi či Grajciarovi. Už jistý je také konec hostování Michala Ordoše v rakouském Kapfenbergu a navrch by sportovní manažer Jan Gottvald rád přivedl ještě jednoho fotbalistu. „Pokud získáme hrotového hráče, tak to je základ a pak i ti stávající hráči jsou šikovní a věřím, že i oni si uvědomí, že mají na to, aby podávali super výkony,“ říká optimisticky trenér Uličný.