Dívčí hokejová osmnáctka vyzve ve čtvrtfinále Němky

Zlín – Už s jistotou postupu do čtvrtfinále šly do zápasu proti favoritkám ze Spojených států amerických české reprezentantky. Papírovým předpokladům se nedokázaly vzepřít a Američankám podlehly vysoko 1:13. O tom, jestli se bude moci letošní šampionát nazývat pro české barvy úspěšným, rozhodne středeční čtvrtfinále proti Němkám.

Američanky svou převahu ukázaly hned z první akce zápasu, dvaadvacet vteřin po úvodním buly otevřela skóre kapitánka zámořského výběru Alex Carpenterová. Do konce třetiny Američanky ještě další dva góly přidaly, ale stav utkání stále vypadal přijatelně.

I druhou třetinu zahájily favoritky rychlým gólem, Hladíkovou překonala Skarupová. Potom se ale šťastně podařilo skórovat i českým hráčkám. Klára Chmelová vypálila na americkou bránu, Petersonová puk neudržela a ten nakonec skončil v brance. „Gól proti Americe neberu jako něco zvláštního, je to gól jako každý jiný, spíše je škoda, že nám nepomohl,“ zhodnotila svou trefu Chmelová.

To bylo ale od českých hráček všechno, Američanky naopak vyhnaly z brány Hladíkovou, kterou nahradila Craigová, a po další gólové smršti vedly před poslední třetinou už 8:1.

Na začátku třetího dějství dokázaly během jediné minuty svými třetími góly zkompletovat hattricky Američanky Carpenterová a Skarupová. Další ránu pro český výběr znamenal osm minut před koncem kolaps Anety Tejralové, která se během hry zhroutila přímo na ledě. Příčinou byla pravděpodobně dehydratace a vyčerpání, její start v dalším zápase je ohrožen.

Osm set padesát diváků tak nakonec vidělo ve Zlíně vysokou výhrou favorita 13:1. Američanky skupinou prošly bez zaváhání s impozantním skóre 28:1 a zajistily si tak postup přímo do semifinále. Češky o účast mezi nejlepšími čtyřmi celky budou muset bojovat s Německem, které ve skupině B, možná překvapivě, skončilo na druhém místě. „To je přijatelný soupeř, dobře ho známe z přípravných zápasů. Teď je to jen na nás, musíme se předvést,“  věří v postup česká útočnice Denisa Křížová. 

MS hráček do 18 let

USA - ČR 13:1 (3:0, 5:1, 5:0)

Góly a nahrávky: 1. Carpenterová (Burkeová), 9. Illikainenová (Cameranesiová), 14. Skarupová (Kennedy-Menefeeová), 22. Skarupová (Savageová), 24. Carpenterová (Pankowská), 30. Mastelová, 36. D´Oenchová (Danielsová), 37. Schipperová (Illikainenová), 45. Carpenterová, 46. Skarupaová (Illikainenová), 51. Pankowská (Carpenterová, Kennedy-Menefeeová), 53. Pankowská (Kennedy-Menefeeová), 60. Savageová (Danielsová) - 23. Chmelová

Střely: 47:9 (15:3, 16:4, 16:2 ). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Axelssonová (SWE) - Gagnonová (CAN), Majapurová (F). Diváků: 850.

Sestavy:

USA: Petersová (32. Laingová) - Burkeová, Lashombová, Steckleinová, Hamptonová, Mastelová, Johnsonová, Rachlinová - Carpenterová, Pankowskiová, Kennedy-Menefeeová - Skarupaová, Savageová, Trivignová - Schipperová, Cameranesiová, Danielsová - Crossmanová, D´Oenchová, Illikainenová.

Česko: Hladíková (24. Craigová) - Tejralová, Výtisková, Kubátová, Hudečková, Kolowratová, Nováková, Vaňoučková, Pelikánová - Křížová, Vanišová, Chmelová - Lásková, Mazánková, Pecinová - Lédlová, Kuželová, Vopravilová - Sadílková, Nešutová, Přibylová.