Fikce Brno je kabaretem zlých lidí

Brno – Premiérou autorské inscenace inspirované skutečnými kriminálními případy zahajuje svoji činnost nové brněnské nezávislé Divadlo plyšového medvídka. V představení nazvaném Fikce Brno se prolínají fiktivní motivy z ruského podsvětí s reáliemi kauzy Toflova gangu nebo brněnského policejního týmu Delta.

Kabaret zlých lidí. Tak si pracovně nazval inscenaci Fikce Brno dramaturg nového Divadla plyšového medvídka Matyáš Dlab. „Sedm chlapíků si vás zavře jako při prodeji hrnců, ale jsou to takové lehce politické hrnce, které se prodávají. Těchto sedm chlapíků vás pozve do sálu, kde vás uzavřou a sehrají fiktivní příběh. Na konci tak lehce zmanipulují diváky, aby jim splnili jejich přání,“ popsal Dlab. 

Autory původní inscenace jsou režisér Konrád Popel a dramaturg Matyáš Dlab. „Na pozadí fiktivního příběhu ruského podsvětí devadesátých let se vypráví druhá, reálná příběhová linie, která reflektuje současné kriminální kauzy celorepublikového i lokálního prostoru,“ popsali divadelníci svůj záměr. Autoři čerpali například ze zpráv o činnosti takzvaného Toflova gangu, nebo se inspirovali činností neoficiálního policejního Delta týmu. 

Video NO COMMENT: Ukázka z inscenace Fikce Brno
video

NO COMMENT: Ukázka z inscenace Fikce Brno

Divadelníci nechtějí útočit na muže zákona, ale spíš vybízejí k zamyšlení. „Nechceme říkat jenom fuj, policie je špatná. Ono to tak není, my chceme, aby byla dobrá. Je to taková výzva k tomu, abychom popřemýšleli, jestli i současná policie není trochu odrazem nás samotných a této společnosti,“ řekl Dlab. 

Medvídek - nové nezávislé divadlo 

Inscenaci nastudovala nová posila brněnské nezávislé scény – Divadlo plyšového medvídka. Zatím bez stálého prostoru, s nestálým souborem, který se bude inscenaci od inscenace proměňovat. Zatím jsou všichni herci vedeni jako hostující. „Soubor bude propustný, bude vpouštět, vypouštět, vstřebávat, nasávat,“ uvedl dramaturg Matyáš Dlab. Pomyslné cestování čeká divadelníky i žánrově. „Budeme se věnovat nejen celospolečenským problémům, ale budeme pracovat i pro mládež a nejmenšího diváka,“ dodal umělecký šéf divadla Konrád Popel. 

Představení Fikce režíroval Konrád Popel
Představení Fikce režíroval Konrád Popel
Více fotek
  • Představení Fikce režíroval Konrád Popel zdroj: Divadlo plyšového medvídka http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3170/316995.jpg
  • Hra se inspirovala skutečnými případy policejní kriminality zdroj: Divadlo plyšového medvídka http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3170/316992.jpg
  • Představení Fikce zdroj: Divadlo plyšového medvídka http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3170/316989.jpg
Video Události v regionech (Brno)
video

Události v regionech (Brno)