Lidem se nelíbí nečinnost stavebního úřadu v Hranicích

Hranice - Obyvatelé ulice Generála Svobody v Hranicích protestují proti praktikám tamního stavebního úřadu. Jeho pracovníci totiž údajně tolerují černou stavbu místního podnikatele Jana Šatánka. Ten přestavuje rodinný dům na třípatrový objekt. Podle lidí se tak ale děje bez řádného stavebního povolení.

Načerno, s tichým souhlasem stavebního úřadu – tak podle některých obyvatel ulice Generála Svobody probíhá rekonstrukce domu místního podnikatele. Lidem vadí, že objekt nezapadne do stávající zástavby. Kritizují přitom především postup úředníků. Vedoucí stavebního úřadu Ladislav Patočka se k případu odmítl na kameru vyjádřit. Mimo záznam uvedl, že ve věci probíhá správní řízení. Sdílný nebyl ani Jan Šatánek. Telefonickou žádost o osobní setkání odmítl s tím, že k vyjádření nevidí důvod.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

„Jedná se o případ, kdy stavebník zahájil stavbu dřív, než vlastně měl stavební povolení a ten případ je momentálně v řešení. Je tam možnost dodatečného povolení stavby nebo odstranění stavby,“ uvedl tiskový mluvčí MěÚ Hranice Petr Bakovský. Podle zástupce nespokojených lidí Tomáše Nádvorníka to není poprvé, kdy měl stavební úřad pochybit. „Je tady daleko víc černých staveb v Hranicích, které se kryjí,“ tvrdí a zvažuje, že na stavební úřad podá trestní oznámení.