AVÍZO: Výstava Mělník na dobových pohlednicích

Regionální muzeum Mělník ve spolupráci se soukromými sběrateli Milanem Honzíkem a Martinem Klihavcem připravilo výstavu starých pohlednic Mělníka, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. ledna od 17 hodin ve velkém sále muzea (nám. Míru 54). Výstava Město Mělník na dobových pohlednicích potrvá do neděle 26. února.

Vystaveny budou jak zvětšeniny dobových pohlednic, tak jejich originály včetně různých pohlednicových sad. Návštěvníci se budou moci seznámit také s dalšími materiály, které odrážejí panující popularitu těchto drobných tisků mezi veřejností. Pro rodiny s dětmi, jakož i pro zvídavé návštěvníky každého věku jsou na výstavě připraveny hádanky a úkoly. Školní třídy mohou využít program vedený autorem výstavy, historikem muzea Lukášem Snopkem.

Pro skupiny zájemců z řad široké veřejnosti jsou určeny tzv. etapové prohlídky. Půjde o prohlídku výstavy s komentářem autora a na ni navazující procházku ulicemi města. Bude to dobrá příležitost zejména pro mělnické pamětníky, kteří si na výstavě mohou zavzpomínat a touto cestou obohatit své okolí (včetně zdejšího muzea) o zajímavé informace. Při procházce historickým městem se budeme společně soustředit na jeho proměny za posledních sto let. Prohlídky se uskuteční ve středečních termínech 25. ledna, 1. a 22. února, vždy od 9 do 11 hodin (cena včetně vstupu na výstavu bude 30 Kč).

„Kašpárkův rok 2011“

Regionální muzeum Mělník a Rodinné centrum Kašpárek Mělník zvou na výstavu, která představí o.s. fungující ke spokojenosti svých návštěvníků  již 12 let. Za tuto dobu se toto občanské sdružení vyvíjelo a z malé neziskové organizace se stala velká.

Výstava bude otevřena od 11. ledna do 19. února 2012 ve vstupních prostorách muzea. Vernisáž se uskuteční v úterý 10. ledna od 16,00 hod. v malém sále muzea.

Hlavním cílem činnosti Rodinného centra Kašpárek je posilování hodnot rodiny a mezigeneračních vztahů, úlohy rodičů, mateřské a otcovské role ve společnosti a podpora zdravého života ve zdravém prostředí.

V roce 2011 se Rodinnému centru Kašpárek podařilo realizovat několik velmi úspěšných projektů, které jsou zaměřeny nejen na zabezpečení prostředků na jeho provoz, ale i na samotnou veřejnost a plní veřejně prospěšné cíle. Výstava bude malým ohlédnutím za tímto úspěšným rokem a přiblíží realizované projekty i ostatní činnost centra.

Renata Brtníková, Mělník

/*json*/{"map":{"lat":50.367145748721,"lng":14.475517272949,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.362984683881,"lng":14.488906860352,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/