Ostravští basketbalisté podlehli Prostějovu 79:82

Ostrava - Basketbalisté NH Ostrava minulou středu ostudně prohráli na palubovce Interu Bratislava a před sobotním duelem s Prostějovem tak měli jen minimální naději probojovat se ve zbytku základní části do první šestice týmů. Zápas s Prostějovem až na krátké pasáže patřil hostům a ti nakonec vyhráli 82:79.

Už vstup do zápasu proti agresivnímu a rychlému Prostějovu domácím nevyšel. Brzy prohrávali čtrnáctibodovým rozdílem a do hry se dostávali až ve druhé čtvrtině. Na 30:30 vyrovnával Američan Luettgerodt. Ovšem hosté opět rychle odskočili a v poločase vedli 45:36. Ve druhé půli už Prostějov zápas kontroloval, i když domácím se v závěru několika trojkami povedlo kosmeticky upravit na konečných 79:82. Prohrou téměř s jistotou přišel ostravský celek o možnost dostat se po základní části do první šestice. Prostějovští, kteří v létě skládali téměř nový tým, berou každý zápas jako možnost získat herní sebedůvěru v boji o medailové příčky.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)