Florbalisté Vítkovic si v 15. kole extraligy připsali jasnou výhru nad Pražany

Ostrava - Po téměř měsíční přestávce pokračovala patnáctým kolem florbalová extraliga mužů. Premiéra na lavičce ostravského Remedica pořádně zhořkla trenéru Aleši Tomáškovi. Jeho svěřenci totiž utrpěli debakl 3:11 na půdě Chodova. Dařilo se naopak dalším regionálním zástupcům. Havířov vyhrál v Liberci 4:3, Vítkovice pak na domácí půdě porazili pražský celek Future 5:1.

Vítkovicím vyšel vstup do zápasu parádně. Už po 58 sekundách otevřel skóre Lukáš Hrubý. Poté ale přišlo velké střelecké trápení favorita. Lídr soutěže totiž dlouho nemohl překonat brankáře jedenáctého týmu tabulky Martina Beneše. Velké šance spálil zejména Martin Tokoš. V 25. minutě navíc hosté srovnali díky Danielu Kalašovi a utkání bylo opět otevřené. Ostravským však patřila poslední třetina, ve které svému soupeři nasázeli hned čtyři branky a zajistili si očekávané a přesvědčivé vítězství.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)