Ostravští volejbalisté potvrdili dobrou formu i proti Zlínu

Ostrava - Volejbalisté Ostravy pokračují ve vítězné šňůře. V posledních šesti zápasech ztratili Ostravané jen jeden set a s přehledem drží třetí místo v tabulce extraligy. Poslední, kdo si na ostravských volejbalistech vylámal zuby, byl v 21. kole Zlín, který naopak prožívá velký výkonnostní propad.

Hráči Zlína vyhráli naposledy v extralize 12. listopadu. Od té doby třetí tým loňského ročníku prohrál šest utkání v řadě a propadl se až na osmé místo tabulky. Zlínský kádr delší dobu trápí zranění, která významně zasahují do základní sestavy. Hosty jako by v Ostravě svazovala špatná situace jejich týmu a s domácím celkem začali hrát rovnocennou partii až ve třetím setu, kdy už prohrávali 0:2 na sety. Zlín si v závěru třetího setu vybojoval i tři setboly. Ostravané však všechny hrozby prodloužení zápasu odvrátili a hned první mečbol sami využili a v rozhodujícím setu vyhráli 28:26. Ostrava je se 47 body třetí. Na druhý Liberec ztrácí 3 na vedoucí České Budějovice 4 body. Zlín nasbíral v 21 kolech pouhých 19 bodů a je v tabulce extraligy osmý.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)