Na Zlínsku jsou ideální podmínky pro lyžování

Lyžařské areály ve Zlínském kraji slibují vyznavačům zimních sportů na víkend výborné podmínky.

Horská střediska jedou téměř naplno, na sjezdovkách je dostatek převážně přírodního sněhu. Provozovatelé se navíc chystají na další zasněžování, protože teploty by měly klesnout pod bod mrazu. K předpovědi vzhlížejí především majitelé níže položených sjezdovek. Běžkaři mohou vyrazit do upravených stop především na Valašsku.

Kolem 70 centimetrů většinou přírodního sněhu leží na sjezdovkách Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. „Takové podmínky naši lyžaři už dlouho nezažili. V provozu máme sjezdovky Razula, Horal, Lanterna i Galik. Připravené jsou i běžecké tratě a snowtubing (jízda v gumových člunech),“ řekl šéf areálu Leo Bača.

Vysokou návštěvnost očekávají o víkendu i na Pustevnách v Beskydech, a to nejen kvůli tomu, že se zde uskuteční oblíbená akce Sněhové království, při které umělci vytvářejí obří sněhové a ledové sochy. „Podmínky se výrazně zlepšily, na svazích máme kolem 70 centimetrů sněhu. Spustili jsme všechny vleky, upravit se dají i všechny běžecké tratě. Konečně se u nás zima uchytila,“ pochvaloval si provozovatel areálu Karel Šrubař.

Vynikající podmínky hlásí i lyžařský areál na Kohútce v Javorníkách, kde je na sjezdovkách v průměru asi 60 centimetrů sněhu. Na své si přijdou i běžkaři. „Hřebenovka je upravená, můžeme pozvat na sjezdovky i do běžecké stopy,“ doplnil provozovatel Josef Kocurek.

Teploty nad bodem mrazu naopak zhoršily podmínky ve Stupavě na Slovácku, kde jsou v provozu dva vleky. „Ubývá nám sněhová vrstva. Zatím lyžujeme bez omezení, ale čekáme na mráz, abychom sjezdovku dosněžili,“ uvedla provozovatelka Bohdana Orlová.

Podobně jako na Stupavě se přírodní sníh neudržel ani ve Zlíně. Na tamním lyžařském svahu se tak zatím v letošní sezoně vleky ještě nerozjely.