Soud osvobodil bývalého zastupitele Slezské Ostravy Igora Touta pro nedostatek důkazů

Ostrava - Nevinen. Takový rozsudek si u Okresního soudu v Ostravě vyslechl dnes už bývalý zastupitel Slezské Ostravy za Věci veřejné Igor Tout. Čelil obžalobě z podvodu. Z firmy svého bratra měl údajně odčerpat zhruba jeden milion korun. Soud ho osvobodil pro nedostatek důkazů.

Rozsudek vynesl soud za zavřenými dveřmi, přítomnost kamer zakázal. Igor Tout si může oddechnout. Zločin podvodu se mu nepodařilo prokázat. V roce 2009 pracoval bývalý zastupitel Igor Tout ve firmě svého bratra. Ta pro Lázně Darkov v Karviné dovážela klienty z arabských zemí. Tout byl podezřelý, že v jednom případě záměrně zaměnil firemní číslo účtu za své soukromé. Bratrova společnost tak měla přijít zhruba o jeden milion korun. „Není mi to příjemné a upřímně řečeno nechci se o tom více bavit. Protože přece jenom je to bratr,“ vyjádřil se poškozený Roger Tout. Státní zástupce Tomáš Figura s osvobozujícím rozsudkem nesouhlasí. „Mám za to, že vina byla dostatečně prokázána a soud rozhodl nesprávně. Ten skutek jako takový byl prokázán a dle našeho názoru je to protiprávní jednání,“ řekl.

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové

Státní zástupce se proti rozhodnutí Okresního soudu přímo na místě odvolal. Rozsudek tak zatím není pravomocný. O Toutově vině nebo nevině rozhodne odvolací soud nejdříve za půl roku.