Třebovický maraton běžela téměř stovka vytrvalců

Ostrava - Téměř stovka atletů si v Třebovicích připomněla Memoriálem Jaroslava Dubničky známého ostravského vytrvalce, který tragicky zahynul před devíti lety. Zdejší maraton letos přivítal běžce od nás i z okolních zemí. Ozdobou závodu byla především účast mistra světa masters v ultramaratonu Dana Orálka.

Daniel Orálek se letos v zimě intenzívně připravuje na náročnou sezónu, kterou zahájí stokilometrovým mistrovským závodem v Mexiku už v březnu. Na zmrzlé a místy hodně zledovatělé trati se od zbytku startovního pole odpoutal už po pár stovkách metrů a pak už běžel sólo závod, přičemž svůj náskok stále zvyšoval. Zvítězil v novém traťovém rekordu 2:33:15 s náskokem 18 minut na druhého v cíli - šumperského Marka Procházku. Pro třetí místo si v čase 2:55:58 doběhl poněkud zklamaný domácí maratonec Roman Baláž. Třebovický maraton dává možnost přímé konfrontace vytrvalců profesionálů s tzv. hobíky, to je jeho velká přednost a důvod, proč jeho obliba neustále vzrůstá.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)