Hasiči na Zlínsku řešili sérii úmyslně založených požárů

Zlín - Sérii úmyslně založených požárů řešili v noci na dnešek hasiči ve Zlínském kraji. V Tlumačově na Zlínsku zasahovali u požáru dvou aut, v Chropyni na Kroměřížsku neznámý žhář zapálil pět kontejnerů na odpad. Po pachatelích teď pátrá policie.

Požár automobilů hasiči likvidovali v pátek kolem 22:30 u tlumačovského vlakového nádraží. „Požár zpozorovala žena z nedalekého domu. V době našeho příjezdu byla plameny zachvácena obě vozidla,“ uvedl mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Při požáru se nikdo nezranil, podle Mitáčka ho někdo pravděpodobně založil úmyslně.

V Chropyni hasiči zasahovali u požárů kontejnerů dnes po půlnoci až do brzkých ranních hodin. „Kontejnery na odpad byly zapáleny úmyslně, a městu tak vznikla škoda v řádech desítek tisíc korun. Případy vyšetřujeme společně s policií,“ řekl Mitáček.

Zapalování kontejnerů na odpad patří podle Mitáčka mezi nejčastěji způsobované úmyslné požáry. „Velmi často se jedná o zábavu mladých lidí, známy jsou i případy žhářství pod vlivem alkoholu,“ dodal mluvčí. Jen v roce 2011 jich hasiči ve Zlínském kraji likvidovali celkem 165.