Florbalisté Vítkovic porazili Brno 11:6

Ostrava - Florbalová extraliga pokračovala o víkendu svým 17. kolem, které se vůbec nevyvedlo havířovskému Torpedu. To si totiž odvezlo debakl 1:11 z palubovky úřadujícího mistra Tatranu Střešovice. Lépe si vedly ostravské týmy. Remedicum porazilo Pardubice 8:3, Vítkovice pak na domácí půdě vyhrály nad Brnem 11:6.

Vítkovice vstoupily do utkání koncentrovaně a odehrály možná nejlepší třetinu v letošním ročníku. Brno předčily ve všech herních činnostech, přestřílely jej poměrem 15:5 a díky gólům Filipa Heczka, Oldřicha Sovy a dvěma zásahům Radima Poláška šly do kabin s vedením 4:0. Druhá třetina se však z pohledu domácích proměnila v horor. Martin Tokoš sice ještě v úvodu zvýšil v oslabení na 5:0, poté ovšem přišly až školácké chyby a Brno se dostalo zpátky do hry. Zejména tři inkasované góly v závěru šly jasně na vrub gólmana Marcela Suchánka. Hosté snížili před poslední částí na rozdíl jediného gólu. Do třetí třetiny se do branky domácích postavil Roman Ciompa, Vítkovice se vrátily k poctivé a hlavně přesné hře z úvodu a zápasu opět jednoznačně dominovaly. Přidaly dalších pět gólů a zápas dovedly k vítězství 11:6.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)