Patnáctku okolo Paprsku vyhráli Fišnar a Hloušková

Ostrava - S přibývajícím sněhem na našich horách se amatérským příznivcům klasického lyžování otevírají i možnosti k měření sil v nejrůznějších běžeckých závodech. Jeden z těch tradičních proběhl v Rychlebských horách, kde se konal už 28. ročník klasické Patnáctky okolo Paprsku.

Název závodu, který využívá upravené tratě v okolí chaty Paprsek, je poněkud zavádějící. Na startující v mužských kategoriích totiž čekalo celých21 kilometrů. Na nich vládl pětatřicetiletý Jiří Fišnar reprezentující Ski klub Šumperk. Zkušený borec většinu závodu odtáhl sám, druhého Libora Polácha porazil téměř o minutu a vítězem Patnáctky se stal už pošesté. „Líbí se mi tady, jsou tady pěkné tratě, vždycky upravené, takže se tady jezdí dobře," zhodnotil spokojeně vítěz.

Ještě větší náskok měla v cíli vítězka čtrnáctikilometrového závodu žen. Zcela suverénní Marcelu Hlouškovou od druhé Zuzany Tomečkové dělilo více než jedenáct minut. „Bylo to super, dobře to jelo z kopce do kopce, hezký výhled, všechno krásně sněžené, paráda,“ pochvalovala si i vítězka ženské kategorie.