Patnáctku okolo Paprsku vyhráli Fišnar a Hloušková

Ostrava - S přibývajícím sněhem na našich horách se amatérským příznivcům klasického lyžování otevírají i možnosti k měření sil v nejrůznějších běžeckých závodech. Jeden z těch tradičních proběhl v Rychlebských horách, kde se konal už 28. ročník klasické Patnáctky okolo Paprsku.

Název závodu, který využívá upravené tratě v okolí chaty Paprsek, je poněkud zavádějící. Na startující v mužských kategoriích totiž čekalo celých21 kilometrů. Na nich vládl pětatřicetiletý Jiří Fišnar reprezentující Ski klub Šumperk. Zkušený borec většinu závodu odtáhl sám, druhého Libora Polácha porazil téměř o minutu a vítězem Patnáctky se stal už pošesté. „Líbí se mi tady, jsou tady pěkné tratě, vždycky upravené, takže se tady jezdí dobře," zhodnotil spokojeně vítěz.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

Ještě větší náskok měla v cíli vítězka čtrnáctikilometrového závodu žen. Zcela suverénní Marcelu Hlouškovou od druhé Zuzany Tomečkové dělilo více než jedenáct minut. „Bylo to super, dobře to jelo z kopce do kopce, hezký výhled, všechno krásně sněžené, paráda,“ pochvalovala si i vítězka ženské kategorie.