Orientační běžci na lyžích mají za sebou první závody Českého poháru

Nová Ves - Lyžařský areál v Nové Vsi u Rýmařova se stal dějištěm prvních dvou závodů Českého poháru lyžařského orientačního běhu. Elitní kategorii žen ovládla na krátké i dlouhé trati Hana Hančíková.

Pro zlínskou závodnici byly úvodní dva závody Českého poháru dobrou přípravou před nadcházejícím světovým pohárem, který se v tomto týdnu uskuteční ve Spojených státech. V obou závodech v Nové Vsi u Rýmařova skončila druhá Helena Randáková z Vrchlabí. Na krátké trati se z bronzu radovala Barbora Chudíková a na dlouhé Lenka Mechlová. „Perfektní, mám z toho moc dobrý pocit. Tratě se mi moc líbily,“ pochválila pořadatele vítězka obou závodů.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše Hudečka

Mezi muži na krátké trati nezaváhal plzeňský Jiří Buchtele, který se rovněž zúčastní světového poháru v Americe. Druhý skončil Michal Drobník a třetí Jan Lauerman. Na dlouhé trati, která měřila pro elitní kategorii přes19 kilometrůa měla 22 kontrol, se z vítězství překvapivě radoval Milan Venhoda, druhý skončil Jiří Buchtele. Český pohár v lyžařském orientačním běhu pokračuje bez účasti reprezentantů o tomto víkendu v Jilemnici.