Sněhový trojboj zvládl na Vysočině nejlépe Vlček

Žďár nad Sázavou – Třicítka závodníků se sjela k tradičnímu závodu v netradiční disciplíně. Zimní triatlon nakonec nejrychleji zvládl Petr Vlček, který Vrbu, vedoucího celý závod, zdolal až v závěrečném běhu na lyžích.

Místo vody sníh, místo plaveckých temp záběry lyžařskými hůlkami, tak se liší zimní triatlon od toho klasického. Závod u Pilské nádrže nachystal závodníkům čtyři kilometry běhu, jedenáct kilometrů na kole a osm kilometrů na běžkách. „Poslední dva roky se závodilo pouze v duatlonu, protože bylo málo sněhu. Letos to konečně vyšlo. Samozřejmě že je těžší zorganizovat závod v zimním než v klasickém triatlonu. Musí se připravit běžecké stopy a na kola naopak sníh udusat rolbou,“ vysvětlila organizátorka Ivana Kubická.

Video Zimní triatlon u Pilské nádrže na Žďársku
video

Zimní triatlon u Pilské nádrže na Žďársku

V závodě se brzy po startu vyhoupl do čela Josef Křivánek, kterého ale na kole ve vedení vystřídal Ivo Vrba. Petr Vlček, který vloni tratil právě na zrušeném běhu na lyžích, ale v poslední disciplíně ukázal, že všestrannost je pro zimní triatlon nejdůležitější. Vrbu předehnal a se sedmnáctivteřinovým náskokem si dojel pro zasloužené vítězství. „Bylo to těžké, měl jsem už docela odstup, ale řekl jsem si, že se kousnu, a taky jsem se kousnul a dopadlo to dobře, takže jsem moc rád,“ byl po závodě spokojený Vlček.

Na zimní triatlon dorazila téměř třicítka závodníků
Na zimní triatlon dorazila téměř třicítka závodníků

Sportovně bral prohru i druhý v cíli Ivo Vrba. „Asi jsem nezvolil správnou mázu a na těch běžkách to nejelo tak, jak jsem předpokládal, takže jsem to první místo neudržel a v cíli jsem to i trošičku vypustil a nechal jsem si to druhé místo,“ popsal závodník, který získal stříbro. 

Mezi ženami vyhrála závod stylem start – cíl Veronika Jančeková z Brna. Příznivci tohoto extrémního sportu mohou změřit své síly hned v dalším závodě 4. února v Hodoníně u Kunštátu.