Prostějovu se Fenerbahçe zaskočit nepodařilo

Prostějov – Srdnatý výkon volejbalistek VK Modřanská Prostějov k překvapení nestačil. V prvním zápase osmifinále Ligy mistryň se po výhře 3:1 na sety nakonec radoval turecký tým, který patří mezi největší favority celé soutěže.

S vědomím pozice outsidera šly do utkání volejbalistky Prostějova. Ze základní skupiny Ligy mistryň postoupily české mistryně až na poslední chvíli ze čtvrtého místa, turecký suverén naopak svoji skupinu s přehledem ovládl. Snad právě i uvolněnost moravského týmu přispěla k překvapivě vyhranému prvnímu setu v poměru 25:23.

I ve druhé sadě měla Modřanská dlouho naději na úspěch, když se držela favoritovi na dostřel. Fenerbahçe ale dokázalo stupňovat tempo hry, Prostějovu nepomohlo ani dvojnásobné střídání a skóre druhého setu skončilo opačně než v dějství prvním. „To byla rozhodující chvíle. Kdybychom znovu využili koncovky, pokračovali bychom ve stejné hře. Takto se ale dostaly soupeřky na koně a byly ve všem jistější,“ poznamenal prostějovský trenér Miroslav Čada.

Podívejte se na záznam utkání:

Ve zbytku utkání už měl favorit znatelnější převahu. Nakonec zaslouženě zvítězil 3:1. Prostějovské volejbalistky ale předvedly výborný výkon na hranici vlastních možností. „Sehráli jsme vynikající utkání, byly tam výborné výměny, když jsme se prosazovali v obraně. Až na ten konec můžeme být spokojení,“ kvitoval výkon svého týmu trenér Čada.

Odveta v Turecku čeká Prostějov ve čtvrtek 9. února. Modřanská se s Ligou mistryň v tomto utkání pravděpodobně i rozloučí. V soutěži však především díky závěru zanechala solidní dojem.

Modřanská Prostějov -Fenerbahçe Istanbul 1:3 (23, -23, -17, -16)

Rozhodčí: Isajlovic (Rak.), Van Gompel (Niz.). Čas: 103 min. Diváci: 1400.

Sestavy:

Prostějov: Horká, Hrončeková, Popovičová, Veliká, Monzoniová, Smáková, libero Chlumská - Soaresová, Kubínová, Artmenková. Trenér: Čada.

Fenerbahçe: Aydemirová, Tomová, Fabiana, Tokatliogluová, Kim Jon Kong, Erdemová, libero Dalbelerová - Šaškovová, Kocyigitová, libero Güneyligilová. Trenér: Zé Roberto.