Olomoucké volejbalistky si zahrají finále Českého poháru

Olomouc - Volejbalistky SK UP Olomouc si zahrají finále Českého poháru. Rozhodla o tom včerejší semifinálová odveta proti Sokolu Frýdek-Místek. Hanačky v ní oplatily soupeřkám porážku 0:3 z úvodního zápasu a zlatým setem v poměru 15:10 si zajistily postup.

Frýdek Místek měl k zisku potřebného setu nejblíže hned v úvodu, když v koncovce křečovitého prvního dějství vedl 19:17, domácí ale reagovaly šňůrou pěti bodů a vyhrály 25:21. Ve druhém setu vysokoškolačky dovolily hostům pouze 18 bodů a zvládly i slabší chvilky ve třetím setu. Sokolky se po několika olomouckých chybách dostaly do vedení 17:16, od tohoto momentu však neuhrály ani bod, takže musel rozhodnout zlatý set. Rozjeté Hanačky v něm soupeřky doslova smetly, Frýdek se probral až za stavu 14:6, a to už bylo hodně pozdě. Po výsledku 15:10 se na finále může těšit Olomouc. „Z mého pohledu jsme hrály strašně nervózně, bojácně a z toho pramenily chyby, jednoduše jsme to nezvládly,“ přiznala nahrávačka TJ Sokol Frýdek-Místek Katarina Frigmanská. Finálové utkání uvidí 13. února právě Olomouc a Hanačky se v něm utkají s domácím suverénem - Modřanskou Prostějov.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)