Třebíč po výhře v nájezdech nevzdává boj o play-off

Jihlava, Olomouc, Třebíč – Šesté vítězství v řadě vybojovali v první lize hokejisté Třebíče. Navzdory špatnému úvodu sezóny jsou tak pět kol před koncem základní části definitivně zpět v bojích o play-off. Jihlava těsně porazila Havlíčkův Brod, Olomouc ztratila nadějně rozjetý zápas proti Ústí nad Labem.

Nepříliš záživný hokej přinesla první třetina utkání Třebíče proti Šumperku. Nakonec se na jejím konci z gólu radoval tým z Vysočiny. Dolníček překonal brankáře Štůralu šikovně provedenou kličkou. Když krátce po začátku druhé části přidal druhý gól do sítě Draků Marek Laš, vypadalo to, že prodloužení vítězné třebíčské série bude snadnou záležitostí.

Jenže góloví hokejoví zajíci se počítají nejdříve po šedesáti minutách. Šumperk stihl ještě do konce druhé třetiny vyrovnat po trefách Haase a Pláška a protože ve třetí části už gól nepadl, došlo na prodloužení a následně samostatné nájezdy. V nich druhý bod Třebíči vystřelil Dolníček.

SK Horácká Slavia Třebíč - Salith Šumperk 3:2 po s.n. (1:0, 1:2, 0:0)

Góly a nahrávky: 18. Dolníček (Dietz, Sedláček), 21. Laš (Dolníček, Rangl), 65. Dolníček - 29. Haas, 37. Plášek (Meluzín). Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1340.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Sobotka, Brož, Sláma - Sedláček, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Čech - Stejskal, Fořt, Burian - Látal, Kaut, Přibyl - Heřman

Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Suchý, Tesařík, Ondráček, Pastor, Geweise - Hlinka, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Velecký, Červenka - Vrána, Mičulka, Skoumal

Havlíčkův Brod se Jihlavě postavil v sestavě i s čerstvou extraligovou hvězdou Vojtěchem Němcem. V první třetině ale do černého mířila jen Dukla a po trefách Jeslínka a Čachotského byla určitě spokojenějším týmem. Havlíčkův Brod čekal na první trefu až do 29. minuty, kdy se trefil Semorád. Nedlouho na to od modré přesnou ránou vyrovnal Ostrčil.

V závěrečné části se v šancích střídaly oba týmy. Jihlavě nakonec k vítězství pomohlo vyloučení havlíčkobrodského Ostrčila. Filip totiž v přesilovce naservíroval puk jihlavskému kapitánovi Ficencovi, který prudkou střelou rozhodl o výhře Dukly 3:2.

HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly a nahrávky: 10. Jeslínek (Indra, Kolafa), 20. Čachotský (Petráček), 48. Ficenc (Filip, Hodek) - 29. Semorád (Pavlík, Meidl), 35. Ostrčil (Meidl, Štěpánek). Rozhodčí: Přikryl - Klein, Skopal.

HC Dukla Jihlava: Novotný - Ficenc, Petráček, Kaláb, Grundmanis, Malena, Kolafa, Dobrovolný, Jaroš - Čachotský, Filip, Hodek - Jeslínek, Padělek, Bezděk - Indra, Zeman, Maliník - Vysloužil, Domin, Krupka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Knesl, Morava, Protivný, Jelínek, Blažek, Pavlík, Ostrčil - Vondráček, Semorád, Němec - Stehlík, Zohorna, Kostourek - Musil, Štěpánek, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Rytnauer.

V tabulce třetí Olomouc chtěla v domácím zápase proti lídrovi z Ústí určitě překvapit. Úvod utkání Hanákům také vyšel, když Lukáš Kucsera otevřel v sedmé minutě skóre. Gól domácí nabudil, do konce první třetiny ale tlak už další brankou potvrdit nedokázali. Na začátku druhého dějství je ale čekal šok. Ústí totiž góly Boháče a Handlovského v rozpětí necelé minuty skóre otočilo.

Olomouc se prosadila opět až ve 32. minutě, kdy Selingr úspěšně dorážel Kucharczykovu střelu. To bylo ale ze strany domácích vše. Naopak Ústí se do vedení dostalo po trefě Pavlíka a vítězství v poslední sekundě utkání gólem do prázdné branky stvrdil Hanzl.

HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Kucsera (Kolouch, Šlahař), 32. Selingr (Kucharczyk, Dopita) - 23. Boháč (Rod, Lev), 23. Handlovský (Gureň), 54. Pavlík (Hanzl), 60. Hanzl. Rozhodčí: Čech – Reich, Wesley. Diváci: 788.

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Horák O., Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Zbořil – Kucsera, Kolouch, Šlahař.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský (Orct) – Klobouček (C), Zeman, Poživil, Hořava, Pavlík, Černý, Růžička, Gureň – Šagát, Roubík, Ludvík – Lev, Boháč, Rod – Kovář, Hanzl, Handlovský – Treille, Pajič, Čermák.