Vstup do jarní části házenkářské extraligy vyšel Karviné i Přerovu

Ostrava - Po více než měsíční reprezentační pauze pokračuje extraliga házenkářů. Velmi dobře vstoupili do jarní části soutěže hráči Karviné, kteří včera jako první celek v letošním ročníku porazili úřadující mistry z Dukly Praha.

Pražská Dukla začala na horké karvinské půdě lépe než domácí. Hosty držely zákroky Tomáše Petržaly v brance. Obraz hry se změnil v polovině prvního poločasu, kdy byla vyloučena nová posila Dukly Vojtěch Šik a domácí sedmibrankovou šňůrou otočili skóre ve svůj prospěch. Druhý poločas začala znovu lépe Dukla, která ve 45. minutě vyrovnala a zápas mohl začít od nuly. V kritických momentech ale držel domácí skvělý gólman Lubomír Drápal, který měl více než padesátiprocentní úspěšnost zákroků a zlikvidoval i několik trháků hostů. O tom, že Karviná jako první celek letos přehrála mistry z Dukly, rozhodl dvěma rychlými trefami v 57. minutě pivot Roman Požárek. Karviná porazila Duklu 28:25 a v tabulce extraligy zůstává třetí.

Video Reportáž Davida Knebla
video

Reportáž Davida Knebla

Reportáž Miloše Korhoně

Úspěšně vstoupili do jarních extraligových bojů také házenkáři Sokola Přerov. Ti chtějí po zimní přestávce vybojovat o místo v elitní šestce soutěže a za tímto cílem vykročili výhrou  nad Královým Polem 35:29. Klíčovým úkolem pro Sokoly bude zacelit díru po Viktoru Hastíkovi. Karviná za něj jako kompenzaci zapůjčila Martina Kavku, který v Přerově ještě na jaře hrál, Kavka také do sestavy bez problémů zapadl a na výhře se podílel pěti brankami. Přerov po ospalém začátku vyhrál první poločas těsně 17:16, o výsledku tak rozhodl až úsek mezi třináctou a šestnáctou minutou druhé půle. Hosté v něm předvedli několik technických chyb, k nim se výbornými zákroky přidal domácí brankář Štolcar, takže skóre bylo rázem 27:22. Královo Pole se ještě snažilo zaskočit domácí osobní obranou, ani ta už ale obrat nepřinesla. Přerov vyhrál 35:29 a dál může myslet na první šestku.