Zlín na ledě lídra zvítězil v prodloužení

Praha -  Hodně cenné dva body do boje o elitní šestku, která se vyhne předkolu play-off, získali hokejisté Zlína. Na Spartě přitom dokonce dlouho sahali po plném bodovém zisku. Až v předposlední minutě zachránil pro pražský tým alespoň prodloužení Tenkrát. V něm už ale Zlín nezaváhal.

Sparťanský led musí mít zlínští hráči zřejmě v mimořádné oblibě. Z šesti posledních zápasů se tam pětkrát radovali z vítězství. Úspěšnou sérii potvrdili i v 48. extraligovém kole, i když si na vítězství nakonec museli počkat až do prodloužení.

Utkání Zlína obvykle žádné gólové hody nenabízí. Stejně tomu bylo i v souboji se Spartou, kdy první třetina skončila bez branek. Mírnou převahu měla Sparta, ale pozorný Horčička za záda puk nepustil ani při téměř sto sekund trvající přesilovce pět na tři.

Ve druhé třetině se začali rychle osmělovat i Berani. Skóre otevřel v pětatřicáté minutě mladý útočník Holík. Vydatně mu ale pomohli sparťanští Pöpperle a Kasík, kteří si puk do branky srazili prakticky sami.

Sparta se ale nevzdala, ani když stav 1:0 vydržel téměř do konce třetí třetiny. Pražský tým vyvinul na závěr obrovský tlak, Zlín prakticky nepustil ke střele a nakonec zariskoval hrou bez brankáře. K vyrovnání mu v ní nakonec pomohl exzlínský hráč Ivan Rachůnek, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Tenkráta. „Za třetí třetinu můžeme kluky pochválit, vůlí a nasazením jsme alespoň dokázali vyrovnat,“ řekl sparťanský asistent Patrik Martinec.

Stejně ale jako v prvním letošním vzájemném zápase na pražském ledě byl i tentokrát v nastaveném čase úspěšnější moravský tým. Čajánek našel Řezníčka, který Beranům vystřelil těsnou výhru za dva body. „Samozřejmě v závěru jsme chtěli udržet výsledek 1:0, ale jsme rádi i za dva body. Díky výkonu celého mužstva a hlavně brankáře Horčičky,“ ocenil gólmanův přínos zlínský trenér Rostislav Vlach.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 (0:0,0:1,1:0 - 0:1)

Góly a nahrávky: 59. Tenkrát (I. Rachůnek, Ton) - 35. Holík, 64. Řezníček (Čajánek, Tesařík).

Rozhodčí: Hodek, A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Diváci: 5728. 

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Philipp, Kučný, od 32. navíc Košťálek, D. Kočí - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, S. Treille. 

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Galvas, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Melenovský, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, F. Čech, Fořt.