Protivanov a Buková vyvázly ze sněhové izolace

Prostějovsko - Obyvatelé Bukové a Protivanova na Prostějovsku dnes ráno na autobus či poštu nečekali marně jako ve čtvrtek, kdy se obě obce kvůli poctivé sněhové nadílce ocitly zcela odříznuté od okolního světa. Sněhové hradby se už místním podařilo překonat. Zasněžené cesty neustále projíždějí traktory s radlicemi a lidé se do zaměstnání i škol bez větších zpoždění dostali.

Na Prostějovsku začalo hustě chumelit ve středu odpoledne, přes noc sníh na silnicích v okolí Protivanova uvěznil tři desítky aut. „Zafoukal prudký vítr, strhlo mi to zadek do příkopu a bylo vymalováno,“ popsal řidič kamionu.

Dobrovolní hasiči v Protivanově zřídili pro zapadlé řidiče provizorní místo, kde mohli strávit noc. Někteří lidé tuto nabídku využili, jiní ale dali přednost svým vozům. „Hasiči jim tam dávali pití, pak je odváželi na hasičárnu. Někteří šli spát do penzionu,“ přiblížil událost obyvatel Protivanova Lubomír Trunda.

Zatímco silničáři a hasiči mají za sebou další probdělou noc a sníh už nemůžou ani vidět, děti z místních základních škol si metrové závěje naopak užívají. Pro ně totiž platí výjimečné ředitelské volno.