Slovácko zaspalo úvod a na Spartě těsně prohrálo

Praha – Fotbalisté 1. FC Slovácko mohou litovat, že jarní část první ligy nezačala o pár minut později. Na Spartě totiž inkasovali hned z první akce zápasu. Keričův gól stačil domácím na tři body, na obou stranách ho totiž žádný ze střelců až do konce utkání nenapodobil. 

Sparta nebere nic jiného než titul. Takové zprávy zaznívaly z Letné před úvodním jarním kolem. Útočný projev mělo zajistit zimní angažování sportovního manažera Hřebíka. Slovácko naproti tomu krátce před startem jara přišlo o jednoho z velkých sponzorů, což klid do kabiny jihomoravského celku rozhodně nevneslo. Velký rozdíl v herním projevu obou týmů ale vidět nebyl.

Utkání rozhodla už úvodní akce. Po autovém vhazování Vidličky prodlouženém Jarošíkem překonal Filipka navrátilec z teplického hostování Kerič a Sparta šla nejrychlejším gólem sezóny do vedení. „Jsem rád, že to vyšlo. Máme za úkol nabíhat před bránu a doufat, že míč někoho strefí,“ byl spokojený Andrej Kerič.

Právě chorvatský střelec o několik minut později vyslal do další šance Krejčího, Filipko byl ale tentokrát na místě. Sparta jakoby s postupem času ztrácela energii a začala hrát více křečovitě. Slovácko naproti tomu pozorně bránilo a účinně brzdilo výpady podzimního mistra.

Další gól už v zápase nepadl a Sparta si tak za hubenou výhru připsala plný bodový zisk. Slovácko dohrávalo v deseti, Ondřejka si červenou kartu vysloužil půl hodiny před koncem za zbytečně nebezpečný zákrok na mladíka Krejčího. „Mrzí mě, že se to stalo. Šel jsem do souboje s cílem získat míč a vzešla z toho taková věc. Nechtěl jsem Krejčího takhle trefit, nedokážu si to vysvětlit. Co se stalo, je jednoznačně špatně,“ uznal chybu Václav Ondřejka.

Slovácko tak v tabulce Gambrinus ligy kleslo na devátou příčku. Sparta zůstává se šestibodovým náskokem první.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 1. Kerič.

Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban. ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Švenger, Matějovský - Trousil, Kubáň, Došek. ČK: 62. Ondřejka (Slovácko). Diváci: 8362.

Sestavy:

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko (57.Kadeřábek), Matějovský, Holek, Krejčí (67. Slepička) - Kerič (90.Grajciar), Kweuke. Trenér: Hašek.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (74. Hlúpik), Daníček (79. Čtvrtníček), Kordula, Valenta - Došek, Ondřejka. Trenér: Soukup.