V Čeložnicích hořelo ve výrobně nábytku, škoda je 5 milionů

Čeložnice - Výrobnu nábytku v obci Čeložnice na Hodonínsku zachvátil v neděli ráno rozsáhlý požár. Oheň vzplál v rohu lakovny, podle předběžného vyšetřování je příčinou závada na elektroinstalaci. Výši škody vyšetřovatel odhadl na pět milionů korun.

Hasiči museli do uzavřeného objektu vtrhnout násilím. „Celý rozlehlý a členitý prostor byl silně zakouřený a při minimální viditelnosti hasiči nemohli najít známky hoření. Teprve po odvětrání kouře přetlakovou ventilací a otevřenými okny objevili plameny ve stropě v rohu lakovny a u lisu na dřevěné brikety a kotle na jejich spalování,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Zásah komplikovalo také částečné zřícení stropů, na němž byly solární panely.

Oheň se čtyřem jednotkám hasičů podařilo dostat pod kontrolu krátce po deváté hodině. „Z požářiště a jeho okolí hasiči vynášeli a vyváželi barvy, ředidla, uskladněné dřevo a další materiál nezasažený požárem,“ řekl Haid.

Požár výrobny nábytku v Čeložnicích
Požár výrobny nábytku v Čeložnicích

Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn. Oheň ale zničil střechu lakovny a dalších prostor výrobny nábytku a poškodil vzduchotechniku, lis na dřevěné brikety, kotel na dřevěné brikety i uskladněné dřevo. Proto vyšetřovatel škodu odhadl přibližně na pět milionů korun.