Panteři si na favorita nevyšlápli

Otrokovice – Pozici outsidera se ve 20. kole extraligy nedokázali výsledkově vzepřít florbalisté Otrokovic. Pražským Střešovicím i přes srdnatý výkon doma podlehli 2:4. Otrokovice začíná strašit série bez výhry, na plný bodový zisk nedosáhly už šest zápasů.

Takovou návštěvu otrokovická hala Štěrkoviště ještě nezažila. Na zápas s úřadujícím mistrem a účastníkem Ligy mistrů ze Střešovic se přišlo podívat přes šest set diváků. Na poměry domácího florbalu věc málokdy vídaná.

Ke zklamání moravských fanoušků ale utkání lépe začal favorit. V páté minutě vstřelil první gól do otrokovické sítě Liljenback a prakticky okamžitě po rozehrání ho napodobil ještě Ondrušek. Střešovice tak vedly 2:0.

I v druhé třetině se nejdříve trefil pražský tým, Otrokovice potom ale své věrné příznivce přece jen potěšily. Góly Sovjáka a Vaňka dostaly Moravany opět do hry a poměr sil na hřišti byl přinejmenším vyrovnaný.

Za vyrovnáním se domácí tlačili i v závěrečné části. Naději na zvrat drželi až do 57. minuty, potom ale po nahrávce Podhráského skóroval Kolísko a zajistil tak Střešovicím tři body.

Pražský tým se výhrou posunul na druhé místo tabulky. Otrokovicím patří devátá příčka, stále tak ještě pomýšlí na postup do play-off. 

Panthers Otrokovice - Tatran Střešovice 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 29. Sovják, 37. Vaněk - 5. Liljenbäck, 6. Ondrušek, 28. M. Podhráský, 57. Kolísko.