Boj o semifinále EBEL začal proti Znojmu lépe Záhřeb

Záhřeb – Hokejistům Znojma nevyšel první zápas čtvrtfinále mezinárodní soutěže EBEL. V Záhřebu prohráli s místním Medveščakem 1:3. Zlepšený výkon totiž podali až v závěrečné třetině, do té doby zkušeného brankáře Medvědů Kristana příliš nezaměstnali.

Znojemští hokejisté už mohli mít po sezóně. Výborným výkonem v nadstavbové části mezinárodní Erstebank ligy se ale dokázali proklestit do vyřazovacích bojů této soutěže. Jako soupeři se jim postavili Medvědi za Záhřebu, tým z ne zcela hokejové země skončil totiž v tabulce na výborném druhém místě.

Ve vyprodaném záhřebském Domě sportu sledovalo premiéru Orlů v mezinárodním play-off sedm tisíc diváků. Ty domácí hráči rozjásali už ve druhé minutě. Z první vážné akce totiž dokázal znojemského Čiliaka překonat Letang.

I v dalším průběhu utkání měl mírně navrch Záhřeb. Častěji než pohledné akce byly ale k vidění tvrdé souboje. Až v 27. minutě se do úniku dostal Prpic, který Čiliaka překonal šikovným blafákem.

Orlům svitla naděje na zvrat až v 52. minutě, Šeda se náhle zjevil před záhřebskou brankou a nekompromisně překonal gólmana Kristana. Následná přesilovka ale otěže zápasu vrátila zpět do tlap domácích Medvědů. Prpic se dorážkou podruhé zapsal do gólových statistik a o vítězi úvodního duelu play-off bylo rozhodnuto.

Série se nyní přesune do Znojma. Orli budou mít šanci soupeři oplatit porážku v úterý 21. 2. Zápas začíná v 19:15.

KHL Medveščak Zagreb - Orli Znojmo 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Góly a nahrávky: 2. Letang (Banham), 28. Prpic (Banham), 56. Prpic (Pokulok, Banham) - 53. Šeda (Kanko, Staněk)

Rozhodčí: Dremelj (SLO), Falkner (AUT) – Rakovic (SLO), Widmann (AUT)

KHL Medveščak Zagreb: Kristan (Ouzas) – Sertich, Martinovic, Letang, Waugh, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Sijan – Kinasewich, Prpic, Banham – Trukhno, Day, Kostovic – Zanoski, Brine, Siddall – Koren, Naglich, Kanaet.

Orli Znojmo: Čiliak (Panec) – Stehlík, Hranáč, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova – Staněk, Danton, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Kanko – Jarůšek, Bartoš, Komínek.