Luxusní hotel v centru Brna se znovu otevřel

Brno - Městský dvůr na Šilingrově náměstí v Brně, kde nový hotel sídlí, má za sebou historii plnou zvratů. V minulosti sloužil jako činžovní dům, soud, muzeum, stomatologická klinika, policie a naposledy před rekonstrukcí padal na hlavu úředníkům stavebnímu úřadu městské části Brno-střed. Jako hotel byl poprvé do provozu uveden v polovině roku 2009. Až nyní ho ale převzala španělská společnost Barceló, pro kterou byla dominanta náměstí rekonstruována.

Jak se v novorenesanční stavbě z roku 1855 střídaly instituce, tak také budova postupně chátrala. Nakonec se město rozhodlo, že na opravu památky nemá peníze a prodalo ji španělskému developerovi – společnosti Comsa. Ta ji od počátku rekonstrukce připravovala pro hotelový řetězec Barceló, jenže týden před převzetím hotelu došlo k překvapení. Provozovatelé sítě 160 hotelů po celém světě odmítli hotel převzít. Více než dva roky ji proto provozovala sama firma, která budovu rekonstruovala.

Městský dvůr na Šilingrově náměstí
Městský dvůr na Šilingrově náměstí
Více fotek
  • Městský dvůr na Šilingrově náměstí zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3313/331208.jpg
  • Památka léta chátrala zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3313/331210.jpg
  • Památkáři dbali na opravu nějmenších detailů zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/34/3313/331212.jpg

Dva měsíce zůstal hotel zavřený

„Během této doby došlo k úpravě interiéru na standardy řetězce Barceló,“ vysvětlil důvody přechodného zavření hotelu jeho ředitel Alejandro Martín. Ten se neskrývá s představou hotelu jako luxusního zázemí pro náročné hosty. V hotelu proto nechybí luxusní pokoje, konferenční sály, prostor pro relaxaci, ale také například prezidentský apartmán.

„Ve vší úctě k lokálnímu trhu chceme využít zázemí silné společnosti a dostat do Brna události, které by tu jinak třeba nebyly,“ řekl Martín s tím, že hotel má jako jeden z dlouhodobých cílů i pořádání různých kongresů.

Přestože hotel zahájil svoji činnost dnes, hlásil obsazení 30 procent z celkových 119 pokojů. S ohledem na celkovou obsazenost v nejlepších brněnských hotelích v posledních letech, která se pohybuje mezi 40–50 procenty, je to pro začátek slibné číslo. Sami zástupce řetězce očekávají, že by v letošním roce měli mít hotel z poloviny obsazený.